Rewelacyjna powieść kryminalna z mrocznym klimatem

Rewelacyjna powieść kryminalna z mrocznym klimatem

Powieści z dreszczykiem potrafią przyciągać niczym magnes, szczególnie jeśli są dobrze napisane. Zapewniają one wiele emocji i to właśnie tego oczekują po nich osoby spragnione wrażeń. “Inni ludzie (www.taniaksiazka.pl)” to jedna z takich właśnie książek, po którą z pewnością warto sięgnąć.

Doskonały i trzymający w napięciu kryminał

Przypadła mi do gustu twórczość autorki tej mrocznej opowieści. Nie ma ona co prawda wielkiego dorobku literackiego, lecz to, co pojawiło się do tej pory to pierwsza klasa. “Kredziarz”, “Zniknięcie Anne Thorne” i “Płonące dziewczyny” to majstersztyki. Krok w krok maszeruje z nimi również ta powieść, która swoim klimatem i fabułą potrafi całkowicie wciągnąć. Podczas jej czytania pojawia się chęć poznania dalszego losu głównych postaci i finału.

Bardzo umiejętnie jest prowadzona akcja przez C.J. Tudor. Pojawiają się momenty dynamiczne i następujące po nich zwolnienia na zaczerpnięcie tchu, Jest to udany zabieg pozwalający poznać wątki, które też mają znaczenie dla całości. Dzięki temu ma się szerszy obraz, co jest akurat dobrym rozwiązaniem. Na uwagę zasługuje także bohater o imieniu Gabe, któremu uprowadzono córkę. Jego upór i niepoddawanie się sprawiają, że nawet po latach nie przestaje jej szukać. Kiedy inni już się poddali i dopuścili myśl o najgorszym, on cały czas wierzy, że pewnego dnia ją odnajdzie.

Ciekawie przedstawione są też Fran i Alice. To matka i córka, które uciekają przed niebezpieczeństwem. Tak się składa, że wiedzą, co przydarzyło się córce Gabe’a i kto to zrobił. Wpływa to na przebieg wydarzeń i sytuacja staje się jeszcze bardziej intrygująca. Robi się ciekawiej i zakończenie jest naprawdę zaskakujące.

Warto przeczytać powieść “Inni ludzie”

Jeśli ma się ochotę na dobry kryminał, to zachęcam do poznania tego. Autorce udało się stworzyć świetny klimat, mocną akcję i napięcie wzrastające z każdą stroną. Wszystko jest na swoim miejscu, co czyni tę książkę idealną propozycją. Po raz kolejny C.J. Tudor udowodniła, że potrafi doskonale pisać i stworzyć coś wyjątkowego. Zachęcam do sprawdzenia tego i wyrobienia sobie własnego zdania. Szczególnie lubiąc tego typu literaturę z dreszczykiem. Zdecydowanie jest to godna uwagi pozycja.